Az olyan bútorok esetében, amelyeknek ajtajaik, illetve fiókjaik vannak, minden esetben szükség van vasalatokra, bútorszerelvényekre, illetve különféle bútortartozékokra, amelyek nem csak ellátják a feladatukat, de tartósak is.

A vasalatok esetében megkülönböztethetünk ajtó- és fiókvasalatokat, valamint toló- és felnyíló vasalatokat. Fontos, hogy a vasalatokat úgy kell kiválasztani, hogy azok elbírják az ajtó, illetve az fiók súlyát – fiók esetében teljes terhelésnél is. Ezek a bútorszerelvények számos változatban érhetőek el, így többek között először ejtsünk szót az ajtó kivetőpántokról.

bútorszerelvények, pontosabban a pántok elhelyezkedése és mennyisége kiemelten fontos tényező. A mennyiségük függ az ajtó magasságától és súlyától, ugyanis minél magasabb egy ajtó, annál több pánt kell rá. 60 cm-nél szélesebb ajtókat nem ajánlott gyártani, mert a pántokat gyártó cégek csak e szélességig garantálják a megfelelő működést.

A pántok alkalmazását a szekrény használata, a helyiség, falak elhelyezkedése és a nyitási képesség is befolyásolja. Például fontos tényező, hogy mekkora szögben nyitjuk ki az ajtót, hiszen az ajtó teljes nyitásánál akadályt képezhet egy fal, vagy a szekrénybe helyezett belső fiókok, amikor már egy sokkal komolyabb, kiemelős pántot kell alkalmazni.

A korábban említett nyitási szög mellett a könnyed nyitás és a halk záródás a mai kor elvárása, mind az ajtóknál, mind a fiókoknál. A két front hasonló lehetőségeket rejt. Éppen ezért a nyitásnál megkülönböztetünk fogantyúval történő és nyomásra történő, más néven push open nyitást. A fogantyús nyitáson belül is 4 félét különböztetünk meg, attól függően, hogy mi illik leginkább a kigondolt stílushoz, színhez, illetve hogyan kell szerelni.

1. Front síkjára helyezett fogantyúk klasszikustól a modern stílusig kaphatóak. A megjelenésnél különbség van az egygombos és hosszúkás, szögletes és íves, fém, fa és üveg anyagokban is. Nincsen kötöttség a választás terén, így lesz még egyedibb a bútor.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. A front síkjába mart fogantyú, például mint a toló ajtóknál, de akár lehet fiók vagy bútor ajtóba is tenni.


 

 

 

3. Az ajtó élére helyezett, illetve a korpuszra szerelt fogantyú.


 

 

4. Az ajtó élébe mart, nincs idegen anyag, maga az ajtó anyagából készül.

 

 

 

 

 

 

Nyomógombos/push-open nyitás során egy könnyed érintéssel nyílik az ajtó. Ekkor az ajtó felületét semmi nem töri meg, egy egységet alkotnak.

 

 

 

 

 

 

Az általunk készített egyedi bútoroknál a pántok és felnyíló vasalatok leginkább a Blum és Hafele cégtől származnak, míg a toló vasalatokat a Hafele és egyéb cégektől rendeljük, de ezeken kívül számos

bútorszerelvényt és bútortartozékot tudunk beszerezni, illetve beépíteni a szekrényekbe. Ha rendelni szeretne, vagy kérdése lenne, vegye fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!