Az irodabútor elsődleges célja, hogy megteremtse a hatékony munkavégzés feltételeit, ám ez csak cégre szabott megoldásokkal megy. Mutatjuk, hogyan érdemes tervezni!

Az irodabútor többnyire kimerül az asztal-szék-szekrény hármasában, okosan kiválasztani és elrendezni ezeket azonban már nem is olyan egyszerű. Manapság nagy hangsúlyt kap az inspiráló környezet kialakítása, és bár erre is szükség van ahhoz, hogy munkavállalók jól teljesítsenek, ne feledjük, hogy mégiscsak egy munkahelyről van szó, vagyis a hatékonyságnak kell kapnia a főszerepet.

Nagyon gyakran hallani az ülőmunka okozta nehézségekről és ezzel együtt a jól megválasztott irodai szék jelentőségéről. Ezen a téren az ergonómia a legfontosabb vezérelv, mégsem érdemes egyedi megoldásokban gondolkodni, itt sokkal inkább a testreszabhatóság az, ami képes komfortossá tenni az egész napos ülést. Az asztal és a szekrény kérdését azonban már nem lehet ilyen egyszerűen elintézni, ezek megkívánják az egyedi tervezést.

Az irodai munka gyűjtőfogalom, ezen belül számos különféle szakmát lehet felsorakoztatni, ehhez kell igazodnia az asztal méretének és kialakításának. Egy programozó szinte kizárólag számítógéppel dolgozik, vagyis csekély a helyigénye, míg egy bérszámfejtő munkája nagy asztalfelületet igényel, itt már érdemes L-alakban gondolkodni. Külön kategória az értékesítés, ami önálló munkaterületet igényel a zavartalan kommunikáció érdekében, ehhez egy kisebb szekrénnyel kombinált asztal lehet ideális.

A szekrénnyel kapcsolatban általában az egyensúly megteremtése jelenti a kihívást, hiszen egyértelműen probléma, ha kevés a tárolókapacitás, de az sem jó, ha a túl sok, nagyméretű szekrény leszűkíti a teret. Az irodabútorral ráadásul előre kell tervezni, az aktuális igénynél célszerű nagyjából 10%-kal nagyobb kapacitással számolni. A megoldás egyszerű; úgy érdemes megtervezni a szekrényeket, hogy váltsák egymást a zárt, ajtós szekrények és a nyitott, polcos elemek.

És hogyan legyenek mindezek elrendezve? Természetesen a helyszín adta lehetőségekhez kell igazítani a méretezést, de van néhány íratlan szabály, amit az adottságoktól függetlenül minden irodában érdemes betartani. Ilyen például a szék helyigénye, vagyis az asztal és a fal közötti távolság, ami optimális esetben 90 cm, és ugyanekkora helyet érdemes szánni a közlekedőfolyosóknak is.

Reméljük, mindez jó kiindulópont a munkához. Ha Ön is épp úgy hisz az egyedi megoldásokban, mint mi, forduljon hozzánk és tervezzük meg együtt az új, cégre szabott irodabútort!